Határtalanul program szakmai beszámoló

„Természeti, történelmi és kulturális kincsek nyomában, Erdélyben”

Pályázati azonosító: HAT-KP -1-2022/1- 000875

A program lebonyolításának ideje: 2023.június. 26-30

Létszám: 24 tanuló és 3 kísérő pedagógus

Miután tudomásunkra jutott, hogy pályázatunk eredményes elbírálásban részesült, lelkesen vágtunk bele az előkészületi feladatok megoldására. Létrehoztunk egy facebook csoportot melyben arésztvevő gyerekek és szüleik számára osztottunk meg releváns információkat a kirándulás zökkenőmentes megkezdéséhez. /okmányok,valuta,szállás.../ Ezen felül írásban és szülői megbeszéléseken is tájékoztattuk őket. Nekünk kísérő pedagógusoknak nagy segítséget jelentett, az elmúlt években már résztvevő munkatársak tapasztalatai, megszívlelendő jó tanácsai. Az előkészítő foglalkozást, egy héttel az indulás előtt, a két osztályfőnök közösen tartotta. Jevcsák Szilvia tanárnő elsődlegesen a kulturális és történelmi, míg Jevcsák István tanár úr a természeti értékekre, a magyarsághelyzetének ismertetésére törekedett. Ezen a napon még egyszer részletesen átbeszélték a tanulókkal az öt nap részletes program tervét.

Izgatottan vártuk az indulás napját.

„ERDÉLY TERMÉSZETI KINCSEINEK ÉS TÖRTÉNELMÉNEK FELFEDEZÉSE”

Pályázati azonosító: HAT – KP – 1- 2021/1 – 000994

A program lebonyolításának ideje: 2022.08.08. – 12.

Létszám: 35 tanuló +  4 kísérő tanár